5 zásad, ktoré musí spĺnať Váš rodinný poklad pre Váš pokojný spánok.

 

    1. Majetok musí byť bezpochyby Váš. 

Peniaze v banke nie sú Vaše, ale banky. Čím viac peňazí máte v banke, tým viac Vám banka dlží. Je to veriteľsko, dlžnícky vzťah.

    2. Váš majetok musí uchovávať hodnotu i v krízových rokoch.

Kríza Vás o majetok môže pripraviť rýchlo a inflácia isto!

Fondy, akcie, peniaze (znehodnotenie meny, rozpad EU, politická, vojenská, utečenecká, banková kríza a iné hrozby, ktoré reálne ovplivňujú každý deň hodnotu nášho majetku), nehnutelnosť ... túto vlastnosť nemajú, teda predstavujú riziko straty, kde pokles ich hodnoty môže byť až na hodnotu nula.

Pokles investície o 25% sa vyrovná nárasom o 33,33%, pokles o 50% sa vyrovná nárasom o 100%, pokles Vašej investície o 80% sa vyrovná nárastom o 400% a to sa len dostanete na pôvodné číslo, nie zisk! Ak by to trvalo napr. 10 a viac rokov, tak vďaka inflácii ste pri rovnakom čísle stále hodnotovo v strate. Kúpite si menej tovaru a služieb.

pok

 

    3. Majetok musí byť jednoduché kúpiť a spätne predať.

Rýchlo, pohodlne a bezpečne kúpiť alebo predať. V praxi som sa stretol, že si klient kúpil "výhodne" zlatú tehličku alebo diamant od nejakej s.r.o./a.s. . A keď sa ho pýtam, komu ju rýchlo a pohodlne predá a za akú cenu? Tak odpoveď je vždy rovnaká: oni mi sľúbili, že ju odo mňa kúpia. Mne v tomto prípade sľub nestačí, veď čo ak tu tá spoločnosť o 10 - 20 rokov nebude? A ako vie, že tehlička alebo diamat čo kúpil je pravá?

Tri príklady oklamaných klientov:

Cihly měly i certifikáty

....podvodníci k nim vyrobili i certifikáty a na zlatém pouzdře byla vyražena i ochranná známka renomované švýcarské společnosti,“ 

http://www.novinky.cz/krimi/373240-falesne-zlate-cihly-byly-z-wolframu-podvodnici-je-prodavali-za-200-tisic.html


Nákup zlata nie je regulovaný štátom, v každej krajine sa dá kúpiť falošné zlato a % falošných odliatkov je neznáme. No isté je, že zlato vždy lákalo falšovateľov a do budúcna takýchto odliatkov bude pribúdať, dnes si človek návod na jeho výrobu nájde aj na internete.. Vyrobiť falošný odliatok zlata je jednoduchšie, ako sfalšovať bankovku (peniaze).


Druhý ďaleko vážnejší prípad o predaji falošného zlata a mnohých oklamaných klientoch (medzi nimi je aj český hokejista Václav Nedorost), ktorí nakúpili falošné zlato z nemeckej obchodnej spoločnosti.. písali aj naše Hospodárske noviny..

http://hn.hnonline.sk/svet-120/ceskom-otriasa-obrovsky-podvod-so-zlatom-89201

Článok z Mladej fronty Dnes: Obŕí podvod se zlatem – pražské vydanie 26.8.2015.


Príklad oklamaných klientov ktorí nakúpili "zlato" od nemeckej obchodnej spoločnosti cez sprostredkovateľov Ertrag & Sicherheit  pôsobiacej vo viacerých štátoch ako o samozvaných odborníkoch na investovanie.

Doporučili svojim klientom nemecké obchodné spoločnosti TMS a EVVE bez bankových garancií, bez kontrol pravosti zlata, bez dozoru Národnej banky a samozrejme s lacnejším "zlatom" 


Z predaného "zlata" 4.700 kg bolo iba 320 kg pravé bankové zlato. 4.380 kg bol podvod !!!


Nemecké spoločnosti  tiež "lacné zlato" celé roky "garantovali" a mali veľmi slušné predajné výsledky (4700kg), až kým sa na podvod neprišlo... Dlh voči klientom vyše 100 000 000€, ktoré už nikdy klienti neuvidia.

Tretí príklad: Čtyři zaměstnanci brněnské firmy prodávající investiční zlato se rozhodli pořádně si přilepšit. Do zlata přidávali značně levnější stříbro ...

 https://brnenska.drbna.cz/krimi/18252-foto-zamestnanci-pridavali-do-zlata-stribro-firmu-z-brna-obrali-o-sest-a-pul-milionu.html?fbclid=IwAR038bff88U2xs1-tMMrNb0O33e-qpjwUspE87Qs9r5f3Vj4CiHAmXmWPUg

Pozor na nebankové spoločnosti, ktorých je na trhu veľa. Lacná cena, sľúbený veľký zisk, pekná stránka pri investícii nie je pre klienta žiadna istota.

 

Slová odborníka: 

"Pokud uzavíráte jakoukoliv smlouvu, podepisujete „pouze“ papír. Míra ručení za smluvní podmínky je určena právní formou společnosti.

Proto se spolehněte pouze na instituce – především banku. Banka je vlastníkem bankovní licence a vykonávání činnosti – tedy i plnění smluvních podmínek – je kontrolováno bankovním a státním dozorem.

Pro investora platí - jakmile se fyzické zlato dostane do soukromných rukou jakekoliv obchodní společnosti, je přerušen řetěz depozitářů, (akými sú dopĺňam - baňa, zlievareň, mincovňa, banka, ktoré dávajú klientovi právne a maximálne garancie kvality, ochrany a dozoru ) zlato se stává v soukromných rukou (nekontrolovaných obchodných společností), které nedávají klientovi žádné garance, potenciálně nebezpečným. 

Pripájam ešte slová profesionálneho odborníka na zlato...pana Parobka z ČR, ktorý riešil porovnanie ponuky jednej akciovej spoločnosti s produktom našej banky...nad jeho slovami sa oplatí zamyslieť...

"Dobrý den,

prostudoval jsem nabídku obchodní společnosti a znovu musím říci, že banka má nejlepší produkt.

Klienta bych se zeptal, "Jak se cítíte lépe - stačí Vám "věřit", že nakupuje kvalitní zlato a nebo chcete mít GARANCI banky a bankovního dozoru, že nakupuje kvalitní zlato."

Budu citovat pana Tomáška, analytika GE Money Bank, který říká´: "Společností, co nabízí zlato je spousta; při výběru i té seriózní leckdy stačí se zamyslet, proč jsou nabídky některých společností tak výhodné"

Nechci hanit s.r.o. ani a.s., ale jsou to jen obchodní společnosti, které nedávají klientovi žádné garance. Článek o padělání zlata, mluví o tom, co může klient potenciálně u jakékoliv akciovky nakoupit.

 250g

 Ftehla

    4. Majetok musí byť v bezpečí.

Dnes nielen pred zlodejmi, ale aj pred exekúciou. 3 700 000 exe na SR je toho dôkazom. Cca milión občanov SR má exekúciu a žiadny ich bežný finančný produkt od bežných fin.poradcov nie je proti tomuto riziku chránený. Naši klienti majú účet v Rakúskej depozitnej banke, ktorý je chránený aj voči tomuto riziku.

Žiadny z tých ľudí si neplánoval exekúciu, že ju chce mať o 5 - 10 rokov. Bolo by teda rozumné, ak by tých cca milión Slovákov mali účet chránený aj voči exe? Určite áno.

A vy, máte aspoň jeden účet v rodine chránený voči tomuto riziku?

    5. Majetok musí byť 100% poistený proti strate.

Komerčné banky "garantujú" len do 100 000€ aj to s veľkým ? pretože v bankách je uložených cca 31 000 000 000€, ale vo FOV - fonde ochrany vkladov je iba cca 202 000 000€ čo je približne 0,6% z vkladov. Znamená to, že za Vašich 10 000€ na účte máte garanciu 60€! Je to vôbec garancia??? Je to len neuskutočniteľný sľub.

Ešte väčším rizikom sú hlavne NEbankové spoločnosti, ktoré istotu len sľubujú.

Miera ručenia za zmluvné podmienky nebankoviek je určená iba právnou formou obchodnej spoločnosti (s.r.o. min. 5000€, a.s. min. 25 000€ na SR), ktorá môže kedykoľvek zaniknúť, ktorú nikto nekontroluje... 

Príklad: Ak si kúpite výhodné, výnosné sporenie, zlato za dobrú, lacnú cenu alebo super ziskové akcie firmy, ktorá existuje zatiaľ iba na papieri ... Musíte iba veriť ich sľubom, ich peknej stránke. V skutočnosti nemáte žiadne záruky, že dodržia to čo Vám sľúbili aj keď to máte v zmluve. BGM Invest, rôzne pyramídové hry majú rovnaký základ, veľa krát sa tvária ako nadnárodné spoločnosti a fungujú 3 - 8 rokov. Až do dňa "D". Potom sa klienti môžu súdiť, že ich oklamali, ale ich peniaze sa im už nikdy nevrátia. A preto ...

Stačí Vám iba veriť alebo chcete mať istotu? Veriť môžete v Boha, ale pri zmluve, o Vašej budúcnosti potrebujete mať najväčšiu možnú istotu.

Naše produkty dávaju klientom garancie Rakúskeho štátu, Depozitných bánk a bankového práva. Prístup k účtu má výhradne len majiteľ, je to osobitý, zvláštny majetok klienta. Ani v prípade bankrotu banky nemôže ísť majetok klienta do konkurznej podstaty banky. 

Banka je vlastníkom bankovej licencie a vykonávánie činnosti – teda plnenie zmluvných podmienok – je pravidelne kontrolované:

Rakúskou Národnou Bankou,

Rakúskym úradom pre dohľad nad finančným trhom,

Rakúskym burzovým dohľadom,

Medzinárodnou audítorskou kanceláriou,

kontrola Internými revýzormi,

kontrola verejným notárom. 

A v tom je rozdiel.

 

                       Váš rodinný poklad musí spĺňať bezpodmienečne všetkých 5 zásad!

 

Ak v tom aj vy vidíte rozdiel, napíšte mi alebo zavolajte.

Majte všetkých 5 zásad Vášho rodinného pokladu.

VRP