Články

Ako a kde si pohodlne a bezpečne vytvoriť rezervu pre plán B?

 

  Dnešná doba zas potvrdila nutnosť, že by si mal každý tvoriť a správne držať dostatočnú finančnú rezervu - plán B.

Nikto vám nevie presne povedať, kedy takáto situácia(opakovane) nastane, ako dlho bude trvať a hlavne koľko peňazí na ňu budete potrebovať. 

Potreba mať finančnú rezervu sa naplno ukázala aj teraz počas pandémie COVID-19. Zo dňa na deň prišli desaťtisíce ľudí o svoje zamestania a príjmy, ktoré ešte pred týždňom boli stabilné.

    Lepšie je byť pripravený ako prekvapený(negatívne).

 

Celý článok

Podnikový dlhopis je dnes možnosť zabezpečiť si zaujímavý a pevný úrok pre vaše €

  Dnešná doba je obdobie nízkych úrokov v bankách(0,01% a pod.), sporiteľniach, obdobie turbolentných, neistých výnosov vo fondoch a akciách. Našťastie máme na trhu možnosť investovať do podnikových dlhopisov, ktoré ponúkajú pevný a veľmi zaujímavý úrok.

Celý článok

Kam dnes všetci investori utekajú? Kde nájsť bezpečie alebo ešte aj v čase krízy zarobiť?

Staré, časom overené pravidlo hovorí, že majetok treba správne rozdeliť na tretiny.

Jednu tretinu v cenných papieroch - akcie, fondy, dlhopisy, účet v banke, hotovosť atď.

Jednu tretinu v nehnuteľnostiach - dom, byt, pôda, obchodné priestory atď.

Jednu tretinu treba mať vo fyzickom zlate.

Celý článok

Pozor, média o tom zámerne neinformujú! Centrálne banky rekordne kupujú zlato.

  V minulom roku nám zlato ukázalo svoju silu. Svoju púť zakončilo na veľmi zaujímavých hodnotách, konkrétne vyše + 20% zisku. Zaradilo sa tak na popredné miesta najvýnosnejších investícií za rok 2019.

Na začiatku roku 2019 sme boli svedkovia pozvolného vzostupu, začiatkom januára bola cena okolo 1 125,270 € / Oz. Zlato sa vybralo býčím smerom, a tento smer si drží aj v roku 2020. K 12.2. jeho cena ešte narástla na 1 434,830 € čo je + 27,5%Vyzerá to, že rok 2019 bol rokom, kedy zlato znovu potvrdilo svoje kvality bezpečného prístavu.

Celý článok

Stráca stavebné sporenie svoju atraktivitu? Toto sú najväčšie zmeny, ktoré nás tento rok čakajú

Stavebné sporenie získalo úplne novú podobu, čo bolo dôsledkom toho, že za celé obdobie jeho vývoja sa nič podstatné nemenilo a produkt sa stával zastaraným, nevýhodným. Práve počas minulého roka boli navrhnuté a schválené najväčšie zmeny od jeho samotného vzniku. Spĺňate stále podmienky na získanie štátnej prémie? Bude stavebné sporenie pre sporiteľov naďalej atraktívne?

Celý článok

Európske centrálne banky sa pomaly pripravujú na plán B: Zlato

Postoj západných centrálnych bánk voči zlatu sa za ostatné roky zmenil. Donedávna mnohé z nich odrádzali ľudí od nákupu zlata alebo ich klamali, že zlato je irelevantnou devízou.

Dnes už ale priznávajú, že ide o uchovávateľa hodnoty a globálny platobný prostriedok. Takéto vyhlásenia spolu s ďalšími krokmi ukazujú, že stále viac centrálnych bánk sa pripravuje na plán B.

Celý článok

Polsko převezlo část svých zlatých rezerv z Británie a dále jej nakupuje

Polsko dokončilo dovoz části svých zlatých rezerv z Británie, když z Londýna převezlo 100 tun zlata.

Uvedl to dnes guvernér polské centrální banky Adam Glapiński. Země chce mít rezervy uloženy na několika místech a vyhnout se případným geopolitickým rizikům. Varšava v posledních dvou letech zlato přikupuje a podle Glapińského je možné, že poměr žlutého kovu na celkových rezervách zdvojnásobí.

Celý článok

Prečo by ste mali mať fyzické zlato ale aj akcie?

Fyzické zlato ako aj akcie patria do portfólia každého investora. Čo by ste si mal kúpiť/investovať ako prvé je vždy vec idividuálneho pohľadu a záleží len od vás čo viac preferujete.

Fyzické vlastníctvo zlata alebo akcie svetových spoločností?

Celý článok

Holandská centrálna banka – Pri ďalšej kríze vás zachráni iba zlato

Po dekáde kvantitatívneho uvoľňovania prichádzajú do módy opäť rezervy zlata. Podľa Holandskej centrálnej banky ak nastane kolaps celého ekonomického systému, zlaté rezervy môžu byť primárnym palivom pre naštartovanie svetovej ekonomiky. A čo bude primárnym palivom pre naštartovanie vašej rodinnej ekonomiky?

Holandská centrálna banka varuje:

"Ak dôjde k zlyhaniu celého systému, bude potrebné znovu začať so zlatom"

 

Nastal čas pripravovať sa na najhoršie?

Celý článok

Zlato chráni štáty pred krachom eurozóny a zároveň dáva zaujímavé zhodnotenie

Zlato nielen chráni ale aj prináša jeho vlastníkom veľmi zaujímavé zhodnotenie, veď posúďte sami a to hneď v troch svetových menách EUR, USD a GBP.

 

Celý článok