Nahrávanie...

Najnovšie články

Od januára sa mení spôsob komunikácie s daňovým úradom
21. 10. 2021

Od januára sa mení spôsob komunikácie s daňovým úradom

Pandémia značne ovplyvnila celkovú komunikáciu úradov a verejných inštitúcií, ktorá sa presunula, respektíve postupne presúva do online oblasti. To znamená, že úrady už nie je potrebné navštevovať tak často a veľa vecí dokážete vybaviť z pohodlia domova, či už cez internet alebo telefonicky. Zdá sa, že tomuto trendu sa prispôsobil aj daňový úrad, hoci história je omnoho dlhšia.

Inflácia rastie, čakajú nás problémy?
10. 10. 2021

Inflácia rastie, čakajú nás problémy?

S pandémiou koronavírusu bojuje už hodnú chvíľu celý svet, no teraz sa začína aj boj s infláciou. Vysoká inflácia je v súčasnosti celosvetovým fenoménom, ktorý má rastúcu tendenciu. Kým v Spojených štátoch začali ceny stúpať už na jar, tento trend sa postupne dostal aj do Európy, jednotlivé krajiny však majú rôzne úrovne inflácie. V Európskej únii dosiahla inflácia v auguste medziročnú mieru 3,2%, čo je nárast oproti mesiacu júl až o 0,7%. Hoci Európska centrálna banka zatiaľ nevydáva žiadne upozornenia, problém môže prísť na úrovni eurozóny, keďže tá podlieha jednotnej menovej politike. Takejto vysokej inflácii sme čelili naposledy pred približne 10 rokmi.

Predali ste auto a chcete vrátiť peniaze za povinné zmluvné poistenie? Takto treba postupovať
25. 09. 2021

Predali ste auto a chcete vrátiť peniaze za povinné zmluvné poistenie? Takto treba postupovať

Pokiaľ predávate alebo sa rozhodnete darovať automobil, naskytuje sa otázka ohľadom zrušenia povinného zmluvného poistenia, čo je na Slovensku najčastejší dôvod na jeho ukončenie. Výpoveď poistnej zmluvy musí vyriešiť pôvodný majiteľ automobilu, pričom novú zmluvu na PZP už rieši nový majiteľ. PZP je možné zrušiť len z dôvodu predaja alebo prepisu držiteľa motorového vozidla.

Všetky články

Finančné tipy

Vyznajte sa v investovaní, ako a kde bezpečne zhodnotiť vaše úspory


1_2_1

 

  V tomto článku zistíte, že investovanie nie je vôbec tak zložité, ako sa na prvý pohľad zdá. Dozviete sa, aké typy investícií existujú a ako sa v nich orientovať. Je veľmi pravdepodobné, že tieto informácie Vám pomôžu ochrániť a zarobiť peniaze navyše.

V článku sú dve Exkluzívne možnosti investície, ktoré by mali patriť do vášho portfólia! S výhodami ako: bez poplatkov, bez viazanosti, bez dosahu exekútora, s pevne stanoveným ročným výnosom 5 - 7%, poprípade aj s mesačne vyplácaným úrokom 0,41% p.m. na váš účet. Kontaktujte ma.

Tri kroky k finančnej pohode, majte aj vy mesačne vyplácanú rentu


340_1  

 

  Ako zarobiť bez zvýšeného rizika.

Zarobte peniaze navyše len tým, že o nich budete lepšie premýšľať. V tomto článku nájdete niekoľko tipov, ktoré Vám pomôžu zarobiť peniaze navyše.

Ako sa stať investorom a poberať mesačne, pevnú rentu?

Vyznajte sa v poistení


insurance-1991216_640

 

  Poistky sú nástrojom na zabezpečenie náhodných a spravidla nepríjemných udalostí. Krádež, zničenie majetku, smrť, invalidita a ďalšie ako aj znehodnotenie vašich úspor. To všetko sú veci, ktoré si nikto z nás neželá, ale občas sa niekomu prihodia. Preto sú poistky bežnou súčasťou našich výdavkov. V tomto článku sa dozviete, ako mať poistky správne nastavené, aby ste neplatili zbytočne veľa peňazí poisťovniam a aby Vám poisťovne v prípade škody zaplatili to, čo budete potrebovať.

Viete ako si poistiť vaše peniaze pred znehodnotením?

Všetky tipy

online konzultácia

 

Váš rodinný poklad

5 zásad, ktoré musí spĺnať Váš rodinný poklad pre Váš pokojný spánok.

 

    1. Majetok musí byť bezpochyby Váš. 

Peniaze v banke nie sú Vaše, ale banky. Čím viac peňazí máte v banke, tým viac Vám banka dlží. Je to veriteľsko, dlžnícky vzťah.

    2. Váš majetok musí uchovávať hodnotu i v krízových rokoch.

Kríza Vás o majetok môže pripraviť rýchlo a inflácia isto!

Fondy, akcie, peniaze (znehodnotenie meny, rozpad EU, politická, vojenská, utečenecká, banková kríza a iné hrozby, ktoré reálne ovplivňujú každý deň hodnotu nášho majetku), nehnutelnosť ... túto vlastnosť nemajú, teda predstavujú riziko straty, kde pokles ich hodnoty môže byť až na hodnotu nula.

Pokles investície o 25% sa vyrovná nárasom o 33,33%, pokles o 50% sa vyrovná nárasom o 100%, pokles Vašej investície o 80% sa vyrovná nárastom o 400% a to sa len dostanete na pôvodné číslo, nie zisk! Ak by to trvalo napr. 10 a viac rokov, tak vďaka inflácii ste pri rovnakom čísle stále hodnotovo v strate. Kúpite si menej tovaru a služieb.

pok

 

    3. Majetok musí byť jednoduché kúpiť a spätne predať.

Rýchlo, pohodlne a bezpečne kúpiť alebo predať. V praxi som sa stretol, že si klient kúpil "výhodne" zlatú tehličku alebo diamant od nejakej s.r.o./a.s. . A keď sa ho pýtam, komu ju rýchlo a pohodlne predá a za akú cenu? Tak odpoveď je vždy rovnaká: oni mi sľúbili, že ju odo mňa kúpia. Mne v tomto prípade sľub nestačí, veď čo ak tu tá spoločnosť o 10 - 20 rokov nebude? A ako vie, že tehlička alebo diamat čo kúpil je pravá?

Tri príklady oklamaných klientov:

Cihly měly i certifikáty

....podvodníci k nim vyrobili i certifikáty a na zlatém pouzdře byla vyražena i ochranná známka renomované švýcarské společnosti,“ 

http://www.novinky.cz/krimi/373240-falesne-zlate-cihly-byly-z-wolframu-podvodnici-je-prodavali-za-200-tisic.html


Nákup zlata nie je regulovaný štátom, v každej krajine sa dá kúpiť falošné zlato a % falošných odliatkov je neznáme. No isté je, že zlato vždy lákalo falšovateľov a do budúcna takýchto odliatkov bude pribúdať, dnes si človek návod na jeho výrobu nájde aj na internete.. Vyrobiť falošný odliatok zlata je jednoduchšie, ako sfalšovať bankovku (peniaze).


Druhý ďaleko vážnejší prípad o predaji falošného zlata a mnohých oklamaných klientoch (medzi nimi je aj český hokejista Václav Nedorost), ktorí nakúpili falošné zlato z nemeckej obchodnej spoločnosti.. písali aj naše Hospodárske noviny..

http://hn.hnonline.sk/svet-120/ceskom-otriasa-obrovsky-podvod-so-zlatom-89201

Článok z Mladej fronty Dnes: Obŕí podvod se zlatem – pražské vydanie 26.8.2015.


Príklad oklamaných klientov ktorí nakúpili "zlato" od nemeckej obchodnej spoločnosti cez sprostredkovateľov Ertrag & Sicherheit  pôsobiacej vo viacerých štátoch ako o samozvaných odborníkoch na investovanie.

Doporučili svojim klientom nemecké obchodné spoločnosti TMS a EVVE bez bankových garancií, bez kontrol pravosti zlata, bez dozoru Národnej banky a samozrejme s lacnejším "zlatom" 


Z predaného "zlata" 4.700 kg bolo iba 320 kg pravé bankové zlato. 4.380 kg bol podvod !!!


Nemecké spoločnosti  tiež "lacné zlato" celé roky "garantovali" a mali veľmi slušné predajné výsledky (4700kg), až kým sa na podvod neprišlo... Dlh voči klientom vyše 100 000 000€, ktoré už nikdy klienti neuvidia.

Tretí príklad: Čtyři zaměstnanci brněnské firmy prodávající investiční zlato se rozhodli pořádně si přilepšit. Do zlata přidávali značně levnější stříbro ...

 https://brnenska.drbna.cz/krimi/18252-foto-zamestnanci-pridavali-do-zlata-stribro-firmu-z-brna-obrali-o-sest-a-pul-milionu.html?fbclid=IwAR038bff88U2xs1-tMMrNb0O33e-qpjwUspE87Qs9r5f3Vj4CiHAmXmWPUg

Pozor na nebankové spoločnosti, ktorých je na trhu veľa. Lacná cena, sľúbený veľký zisk, pekná stránka pri investícii nie je pre klienta žiadna istota.

 

Slová odborníka: 

"Pokud uzavíráte jakoukoliv smlouvu, podepisujete „pouze“ papír. Míra ručení za smluvní podmínky je určena právní formou společnosti.

Proto se spolehněte pouze na instituce – především banku. Banka je vlastníkem bankovní licence a vykonávání činnosti – tedy i plnění smluvních podmínek – je kontrolováno bankovním a státním dozorem.

Pro investora platí - jakmile se fyzické zlato dostane do soukromných rukou jakekoliv obchodní společnosti, je přerušen řetěz depozitářů, (akými sú dopĺňam - baňa, zlievareň, mincovňa, banka, ktoré dávajú klientovi právne a maximálne garancie kvality, ochrany a dozoru ) zlato se stává v soukromných rukou (nekontrolovaných obchodných společností), které nedávají klientovi žádné garance, potenciálně nebezpečným. 

Pripájam ešte slová profesionálneho odborníka na zlato...pana Parobka z ČR, ktorý riešil porovnanie ponuky jednej akciovej spoločnosti s produktom našej banky...nad jeho slovami sa oplatí zamyslieť...

"Dobrý den,

prostudoval jsem nabídku obchodní společnosti a znovu musím říci, že banka má nejlepší produkt.

Klienta bych se zeptal, "Jak se cítíte lépe - stačí Vám "věřit", že nakupuje kvalitní zlato a nebo chcete mít GARANCI banky a bankovního dozoru, že nakupuje kvalitní zlato."

Budu citovat pana Tomáška, analytika GE Money Bank, který říká´: "Společností, co nabízí zlato je spousta; při výběru i té seriózní leckdy stačí se zamyslet, proč jsou nabídky některých společností tak výhodné"

Nechci hanit s.r.o. ani a.s., ale jsou to jen obchodní společnosti, které nedávají klientovi žádné garance. Článek o padělání zlata, mluví o tom, co může klient potenciálně u jakékoliv akciovky nakoupit.

 250g

 Ftehla

    4. Majetok musí byť v bezpečí.

Dnes nielen pred zlodejmi, ale aj pred exekúciou. 3 700 000 exe na SR je toho dôkazom. Cca milión občanov SR má exekúciu a žiadny ich bežný finančný produkt od bežných fin.poradcov nie je proti tomuto riziku chránený. Naši klienti majú účet v Rakúskej depozitnej banke, ktorý je chránený aj voči tomuto riziku.

Žiadny z tých ľudí si neplánoval exekúciu, že ju chce mať o 5 - 10 rokov. Bolo by teda rozumné, ak by tých cca milión Slovákov mali účet chránený aj voči exe? Určite áno.

A vy, máte aspoň jeden účet v rodine chránený voči tomuto riziku?

    5. Majetok musí byť 100% poistený proti strate.

Komerčné banky "garantujú" len do 100 000€ aj to s veľkým ? pretože v bankách je uložených cca 31 000 000 000€, ale vo FOV - fonde ochrany vkladov je iba cca 202 000 000€ čo je približne 0,6% z vkladov. Znamená to, že za Vašich 10 000€ na účte máte garanciu 60€! Je to vôbec garancia??? Je to len neuskutočniteľný sľub.

Ešte väčším rizikom sú hlavne NEbankové spoločnosti, ktoré istotu len sľubujú.

Miera ručenia za zmluvné podmienky nebankoviek je určená iba právnou formou obchodnej spoločnosti (s.r.o. min. 5000€, a.s. min. 25 000€ na SR), ktorá môže kedykoľvek zaniknúť, ktorú nikto nekontroluje... 

Príklad: Ak si kúpite výhodné, výnosné sporenie, zlato za dobrú, lacnú cenu alebo super ziskové akcie firmy, ktorá existuje zatiaľ iba na papieri ... Musíte iba veriť ich sľubom, ich peknej stránke. V skutočnosti nemáte žiadne záruky, že dodržia to čo Vám sľúbili aj keď to máte v zmluve. BGM Invest, rôzne pyramídové hry majú rovnaký základ, veľa krát sa tvária ako nadnárodné spoločnosti a fungujú 3 - 8 rokov. Až do dňa "D". Potom sa klienti môžu súdiť, že ich oklamali, ale ich peniaze sa im už nikdy nevrátia. A preto ...

Stačí Vám iba veriť alebo chcete mať istotu? Veriť môžete v Boha, ale pri zmluve, o Vašej budúcnosti potrebujete mať najväčšiu možnú istotu.

Naše produkty dávaju klientom garancie Rakúskeho štátu, Depozitných bánk a bankového práva. Prístup k účtu má výhradne len majiteľ, je to osobitý, zvláštny majetok klienta. Ani v prípade bankrotu banky nemôže ísť majetok klienta do konkurznej podstaty banky. 

Banka je vlastníkom bankovej licencie a vykonávánie činnosti – teda plnenie zmluvných podmienok – je pravidelne kontrolované:

Rakúskou Národnou Bankou,

Rakúskym úradom pre dohľad nad finančným trhom,

Rakúskym burzovým dohľadom,

Medzinárodnou audítorskou kanceláriou,

kontrola Internými revýzormi,

kontrola verejným notárom. 

A v tom je rozdiel.

 

                       Váš rodinný poklad musí spĺňať bezpodmienečne všetkých 5 zásad!

 

Ak v tom aj vy vidíte rozdiel, napíšte mi alebo zavolajte.

Majte všetkých 5 zásad Vášho rodinného pokladu.

VRP

 

Kalkulačky

Kalkulačka

Výpočet splátky úveru

Výsledok

Kalkulačka

Hypotekárna kalkulačka

Výsledok

Kalkulačka

Kalkulačka RPMN

Výsledek

Kalkulačka

Inflačná strata

Výsledok

Kalkulačka

Koľko vynáša moje sporenie

Výsledok

Kalkulačka

Zhodnotenie vkladu

Výsledok

Kalkulačka

Koľko mesačne ukladať

Výsledok

Kalkulačka

Pravidelné sporenie

Výsledok

Kalkulačka

Mesačná renta

Výsledok

Referencie

"Dobrý deň. Pána Luba som stretla čistou náhodou. Som veľmi rada, že ma oslovil so službami, ktoré poskytuje už stovkám spokojných klientov. S jeho exkluzívnymi možnosťami na trhu a servisom som veľmi spokojná. Vrelo odporúčam každému, kto myslí na svoju budúcnosť."

PaedDr.Denisa Králičová, riaditeľka ZŠ Hlohovec

 20180129_141205

 

"Luba poznám už hádam aj 20 rokov. Sám som pracoval v poisťovníctve a mám aký, taký prehľad o finančných produktoch na trhu. Zmyslupnosť a výhody ním sprostredkovaných produktov ma priam dostali. Využívam ich už roky ja aj moji blízky. Nech sa darí!"

Tomáš Tomaškovič, podnikateľ/majiteľ Reštavrácie vo dvore, Dechtice

 20180126_142611

 

"Služby pána Cesneka môžem len doporučiť. Presne to, čo mi porozprával pri našich stretnutiach aj splnil. Jeho servis a pravidelné informovanie nielen zo sveta financií je vysoko nadštandartné."

MUDr. Ján Lančarič, obvodný lekár Dolná Krupá

 

"Som človek, ktorý má už nejaké životné skúsenosti, a ako sa hovorí suchým rožkom ma nikto neopije. Keď ma oslovil Lubo cez môjho známeho, ktorý mi ho doporučil ako jeho spokojný klient, tak som súhlasil so stretnutím. Zistili sme pri rozprávaní, že máme veľa spoločných známych a niektorí z nich TOP vysoko postavení a solventní známi majú tento istý produkt. Dnes som spokojným klientom už aj ja. Odporúčam každému kto v živote chce mať zabezpečenú budúcnosť."

Ivan Novák, podnikateľ/majiteľ autolakovne v Trnave

 20180126_124339

 

"S Lubom sa poznám od narodenia, som jeho bratranec. Teda kúpiť si od príbuzného službu tohto charakteru nie je jednoduchá vec. Keď že ho poznám hlavne ako bratranca, s ktorým som sa čo to navystrájal. A až v druhom rade ako profesionála vo finančnom svete. Máme viacero spoločných príbuzných, ktorí sú jeho klientami už roky + jeho naozaj faktami, odbornými článkami podložené odpovede na moje časté otázky ma presvedčili o správnom kroku."

Aleš Cesnek s rodinou,  Dolná Krupá, šéfkuchár v luxusnom golfovom klube Borša, Hrubá Borša

 20180126_182654

 

"Ako šéf autoservisu nemám veľa času na študovanie ponúk na trhu. Oslovilo ma veľa fin.poradcov no neúspešne. Všetci mi ponúkali rovnaké alebo veľmi podobné produkty len s iným logom firmy. S Lubom sa poznáme od strednej školy ako spolužiaci. Každý z nás sa vybral po škole svojím smerom. Keď mi porozprával o možnostiach, ktoré mi vie sprostredkovať, tak som sa hneď rozhodol. Dnes mu servisujem autá a on mne financie. Našu vzájomnú spokojnosť potvrdzuje aj fakt, že už roky sa radi stretávame nielen pracovne."

Martin Klokner,  Ružindol, vedúci autoservisu v Trnave

20180124_155424

 

"Som človek ktorý si zakladá na zdravých a férových hodnotách. Možno aj preto som roky Lubov niekoľkonásobný spokojný klient. Chodili sme spolu do škôlky a 8 rokov sme drali rovnakú lavicu bok po boku na ZŠ. Až na strednej škole sme išli každý na inú školu, ale rovnaký odbor. Aj dnes si stále máme čo povedať pretože máme veľmi veľa spoločného. Vždy som rád, keď nás navštívi a poinformuje o novikách nielen zo sveta financií alebo len tak ako kamaráta. Je to človek, ktorý si stojí za slovom."

Zdenko Dvorák, Horná Krupá, profesionálny servisný technik v Trnave

20180131_190949_resized

 

Pána Luba som spoznal cez môjho dlhoročného známeho, ktorý pracuje viac ako 30 rokov v oblasti financií. On sám je jeho spokojný klient. Dohodol nám prvé stretnutie na ktorom sme sa ako ľudia spoznali. Na ďaľšom sme prebrali konkrétne fakty. Vypočul som si exkluzívne produkty, ktoré ma oslovili. Doporučujem všetkým mať jeho servis, odbornosť a ľudský prístup. 

Ing.Libor Samko, podnikateľ, Piešťany

20180213_143454

 

 

O mne

 

Pre mňa to nie je práca ale poslanie, pomáhať ľuďom chrániť a zhodnocovať ich majetok pre ich krajšiu budúcnosť.

 

Profesionálne sa venujem ochrane a zhodnoteniu majetku od roku 2010. K tomuto poslaniu som sa dostal postupným vývojom z poisťovníctva, bankovníctva, v ktorom som pracoval od roku 2001. Teda mám už viac ako 20 rokov skúseností, ktoré radi využívajú vo svoj prospech ľudia v mojom okolí ako aj úplne neznámi, no mnohí z nich sú dnes už moji spokojní klienti. Ich spokojnosť potvrdzuje aj fakt že, veľa z nich využíva moje služby opakovane.

 

Najčastejšia veta, ktorú počujem na prvom stretnutí: ,,chceme si sporiť, a hľadáme pre nás to najlepšie"

 

Ich otázky sú kam, kde si sporiť, odkladať či už pravidelne alebo nepravidelne, väčšie alebo menšie sumy poprípade aj už nasporené väčšie jednorázové vklady tak, aby mali garanciu, istotu, že v dnešnej neistej dobe neprídu o svoj vklad, zároveň, aby mali nadinflačný výnos a mali peniaze k dispozícii kedykoľvek bez viazanosti.

 

Tieto ich tri rozumné, no zároveň viac ako nutné požiadavky pre dnešnú neistú dobu spĺňa moja špecializácia na exkluzívne produkty.

 

Moji klienti najčastejšie na mne oceňujú že, nemusia v prípade akéhokoľvek servisu nič riešiť. Všetok servis im spravím rýchlo a pohodlne.

 

Chcete mať aj Vy exkluzívne výhody, ktoré som vyššie opísal? 

Rýchly a pohodlný servis z pohodlia Vášho domova?

 

Ak ste odpovedali na obe otázky áno tak neváhajte a kontaktujte ma mailom na adresu LC@luboscesnek.sk alebo, na tel.číslo +421911289322 rád Vám pomôžem.

 

Teším sa na Vás.

 

S prianím zlatých časov Lubo

Prečo práve so mnou?

Zrozumiteľnosť

Jednoducho a zrozumiteľne Vám porozprávam o istote našich produktov a výhodách pre Vás.

Exkluzívne produkty iba u nás

Zamerané na bezpečnosť vkladu, nadinflačné zhodnotenie, bez viazanosti a poplatkov.

Flexibilita

Môžeme komunikovať mailom, online, po telefóne alebo osobne. Rýchly a pohodlný servis z pohodlia Vášho domova.

Ľuboš Cesnek
10
rokov profesionálne zameraných na ochranu financií a riadenie investícií.
1 486 +
jedinečných zmluv.
25 542 696
objem zmlúv mojich klientov ktorým zdravo riadim a spravujem ich majetok.

Kontakt

 

Ľuboš Cesnek

tel.kontakt:    +421911289322

email adresa: LC@luboscesnek.sk

Kancelária:

Lamačská cesta 109, 841 03 Bratislava.

Kontaktný formulár